Africa de Sud 1:1 Mexic

În meciul de deschiderea a Campionatului Mondial de Fotbal (FIFA World Cup) echipa gazdă a obţinut un egal 1:1 în meciul cu echipa Mexicului. Chiar dacă Mexicul a dominat prima repriză (şi cu un gol anulat), scorul l-a deschis în minutul 55 sud-africanul Tshabalala. Mexicanii au reuşit să egaleze spre sfârşitul reprizei a doua prin Rafa Marquez (minutul 79).

Toate meciurile sunt transmise exclusiv de către Moldova 1. Până aici e totul bine. Dar comentatorii, chiar dacă sunt doi la număr, prea puţin amintesc de Cristian Ţopescu sau de Nicolai Ozerov. E mare dorinţa să închizi sunetul şi să nu auzi „perlele” izvorâte din „comentariile” lor.

Oricum, sărbătoarea fotbalului a început…