Argentina 4:1 Coreea de Sud

Argentina a arătat azi spectacol! În minutul 17 Chuyoung marchează un autogol. În minutul 33 Higuain majorează scorul. În finalul, primei reprize sud coreenii (45+1) reduc din diferenţă prin Chungyong, ca rezultat al unei pierderi de concentraţie a apărătorului argentinian Demichelis. La începutul  reprizei a doua părea că coreenii vor opune o rezistenţă demnă. Dar, în momentul 76 Messi bate  la poartă, portarul respinge, iar bate şi nimereşte în bara apropiată de unde balonul nimereşte la Higuain care majorează scorul 3:0. Iar, în minutul 80 după o combinaţie Messi, Kun Aguero, Higuain, scorul devine 4:1. Higuain înscrie primul hat-trick în acest campionat. Argentina acumulează maximul de puncte după două meciuri.